התעשייה האווירית מציעה ללקוחותיה פתרון מערכתי להגנת המים הכלכליים

Oct 21, 2012

IAI EROS A1 Commercial Satellite


התעשייה האווירית (תע"א) המשתתפת בתערוכת EuroNaval הנערכת בפריז בימים אלו (22-26 באוקטובר), חושפת פתרון בשם EZ Guard להגנה על מים כלכליים (Exclusive Economic Zone).

הפתרון הינו פרי פיתוחה של אלתא מערכות, חטיבה וחברה בת של התע"א, נועד לספק לגורמי הביטחון תמונת מצב בזמן אמת, על המתרחש בתחום המים הכלכליים עליהם הם אמונים ולחשוף פעילויות כמו הברחת סחורות ואנשים, דייג לא חוקי, פעולות טרור ועוד.
EZ GUARD מזרימה מידע רב המגיע מסנסורים ומטענים ייעודיים (מטע"ד) הפרוסים על החוף, בקרבתו, מוטסים או מושטים המכסים טווח של עד 200 מייל ימי מהחוף. המידע מוזרם למרכז שליטה ובקרה בעזרת מערך תקשורת רשתית (Network Centric Communication) מתוחכם.
המידע מסונן ומעובד לכדי בנק מטרות, המסווג במהירות, דבר המאפשר לכוחות הביטחון לבצע עבודה יעילה ומדויקת.
הפתרון הוא מודולארי ודינאמי ובאפשרותו לשלב מידע ממגוון ממערכות ופלטפורמות מאוישות ולא מאוישות, אמצעי איסוף מודיעין אותות ומודיעין תקשורת, מכ"מי תצפית על הים לטווחים ארוכים (מעבר-לאופק), מכ"מי תצפית ומעקב חופיים, מערכות לזיהוי אוטומטי (Automatic Identification System- AIS), מכ"מ סיור ימי (Maritime Patrol Radar- MPR) עם מצב הפעלה של מכ"ם מפתח סינתטי SAR (Synthetic Aperture Radar) וזיהוי מטרות נעות (GMTI), סנסורים EO/IR (מצלמות אלקטרו אופטיות יום/לילה) ועוד.

ניסים הדס, סמנכ"ל התע"א ומנכ"ל אלתא אמר:" ה- EZ GUARD- , הנתפר על פי צרכי הלקוח, מציע פתרון כולל להגנה על מים כלכליים ונכסים אסטרטגיים בזירה הימית. המערכות המשולבות בה, נשענות על מורשת וניסיון רב השנים של אלתא ומפעלי התע"א השונים, מה שמבטיח את אמינותה, איכותה ועל כך יעידו עשרות הלקוחות העושים שימוש בפתרונות שלנו".

בתמונה:
מערכת ה EZ GUARD


אלתא, חברת בת של התעשייה האווירית ("אלתא מערכות בע"מ") מתכננת, מפתחת, מייצרת ומוכרת ללקוחותיה מגוון מערכות ומוצרים מתחום האלקטרוניקה הצבאית.
החטיבה פועלת כבית מערכות צבאיות המבוססות על חיישנים אלקטרומגנטיים (מכ"ם, לוחמה אלקטרונית, תקשורת) ועל טכנולוגיות מידע. מוצרי החטיבה מיועדים ומתאימים לכל זרועות הצבא (אוויר, ים ויבשה) ובעיקר לצורכי מודיעין, סיור ותצפית, התרעה מוקדמת ובקרה, מיגון והגנה, הרכשת מטרות ובקרת אש.

לפרטים נוספים נא לפנות ל:
דורון סוסליק
סגן סמנכ"ל לתקשורת
טל': 03-935-8509
פקס: 03-935-8512
דוא"ל: hpaz@iai.co.il
 Feedback Form